یادگیری لغات از کتاب oxford word skills سطح مبتدی بخش اول

برای آموزش لغات ما از سری کتاب‌های oxford word skill استفاده می‌کنیم.

آموزش‌ها از سطح پایه و مبتدی شروع می‌شوند و در هر بخش بصورت کامل توضیحات داده شده است.

 

اقدامات لازم جهت یادگیری بهتر لغات :

 1. فایل پی دی اف این کتاب را از قسمت دانلود منابع دانلود کنید.
 2. کلمات را در آموزش‌ها با من تکرار کنید تا تلفظ دقیق آنها در ذهنتان نقش ببندد.
 3. پس از اطمینان از یادگیری کلمات تمرین‌های کتاب را انجام دهید و برای اطمینان از درستی جواب‌ها به انتهای کتاب مراجعه کرده و پاسخ‌ها را مطابقت دهید.
 4. مرور دروس را قبل از شروع درس جدید فراموش نکنید.
 5. فایل‌های ویدئویی قابل دانلود هستند، بنابراین می‌توانید آنها را درگوشی همراهتان ذخیره کنید و در صورت فراموشی نکات به آنها مراجعه کنید.
نکته بسیار مهم: دیکته یادتون نره
نکته دوم: به لهجه و استرس کلمات دقت کنید
نکته سوم : نحوه یادگیری لغات را طبق آموزش هایی که در کتاب مبانی خودآموز زبان انگلیسی گفته شده است اجرا بفرمایید

درس اول یادگیری لغات زبان انگلیسی :

این درس درباره یادگیری اعداد است. همانطور که در دوره “از صفر تا صد یادگیری زبان در خانه “ توضیح دادم، باید بدانید که برای شروع به عنوان یک زبان آموز مبتدی نیاز به یادگیری لغات پایه دارید و نه بیشتر. اعداد هم جز پایه‌ای ترین لغات در هر زبان محسوب می‌شوند. پس یادگیری را شروع می‌کنیم و تکرار و تمرین را به عادت روزانه تبدیل می‌کنیم.

 

 

درس دوم از کتاب یادگیری لغات :

در درس دوم به شما آموزش می‌دهم که چطور ساعت را با دو روش متفاوت بیان کنید. و همینطور در زمان‌های مختلف از شبانه روز از چه کلمات و حروف اضافه‌ای استفاده می‌کنیم تا به مخاطب بفهمانیم که منظورمان از آن ساعات در شب است یا در زمان‌های مختلف روز. پس از فهم کامل توضیحات من به قسمت تمرین‌ها در پایین صفحه رفته و تمرین‌ها را حتما انجام دهید. درصورت مواجه با هرگونه ابهامات در توضیحات من، شما می‌توانید سوالات خود را در کامنت گذاشته تا در اسرع وقت پاسخ‌گویتان باشم.

 

 

درس سوم یادگیری لغات :

به یادگیری روزها ، فصل‌ها، ماه‌های سال و روزهای خاص در سال اختصاص دارد. به تلفظ‌ها دقت فرمایید و لازم است که بعد از شنیدن تلفظ من در ویدئو حتما چند بار آن کلمه را تکرار کنید و همچنین دیکته این لغات را در همان روز تمرین کرده و کاملا یاد بگیرید.   پس از فهم کامل توضیحات من به قسمت تمرین‌ها در پایین صفحه رفته و تمرین‌ها را حتما انجام دهید و برای اطمینان از پاسخ‌ها به قسمت انتهایی کتاب مراجعه کرده و جواب‌هایتان را مطابقت دهید.

 

 

درس چهارم یادگیری لغات

در این درس زبان آموز اسامی کشورها ، ملیت ها و زبان مخصوص به کشورهای مهم را یاد می‌گیرد. همچنین می‌آموزد که چگونه در معرفی از خود از کشور و زبان خود در سطح مبتدی صحبت کند. همانطور که در دوره یادگیری زبان از صفر تا صد به صورت خودآموز نیز گفتم، یادگیری اینگونه لغات پایه در ابتدای زبان آموزی بسیار ضروری می‌باشد.

 

 

 

درس پنجم یادگیری لغات

در درس پنجم اسامی تمام اشیایی که در یک کلاس درس هستند را می‌آموزید. نکته مهمی که باید در زبان آموزی بخاطر داشته باشید، یادگیریه اسامی اشیا در منزل، محل کار، خیابان و درکل هرچیزی را که به نحوی در زبان فارسی خود در مکالمات روزمره از آن استفاده می‌کنید است. با این کار هم کلمات پایه ای را که بعدا در جمله سازی به آن‌ها نیاز دارید را یاد می‌گیرید و هم کم کم انگلیسی فکر کردن را در ذهن خود تمرین می‌کنید.

 

 

 

درس هفتم یادگیری لغات

این درس یکی از مهم‌ترین و کاربردی ترین درس‌ها در مکالمه زبان انگلیسی می‌باشد. در این درس می‌آموزید که وقتی به مشکلی با فهم و یا معنی و یا نوع نوشتار کلمه دارید برمیخورید، چطور از معلم خود سوال کنید. این سوالات همگی ساختار مشخصی دارند بنابراین سوال ها را به خوبی یاد گرفته و بارها با خود تکرار کنید که در هنگام نیاز به راحتی سوالات خود را از استاد و یا هر کسی که به زبان انگلیسی مسلط است بپرسید و مشکل خود را حل کنید.

 

2 نظرات
 1. Mohamad Ghanbari می گوید

  سپاس فراوان بابت زحمات بی وقفه شما،خیلی عالی بود

  1. amir taaj می گوید

   خواهش میکنم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره از طریق واتساپ