یادگیری سریع کلمات زبان انگلیسی| سطح مبتدی بخش دوم

برای آموزش لغات ما از سری کتاب‌های oxford word skill استفاده می‌کنیم.

آموزش‌ها از سطح پایه و مبتدی شروع می‌شوند و در هر بخش بصورت کامل توضیحات داده شده است.

 

اقدامات لازم جهت یادگیری بهتر لغات :

 1. فایل پی دی اف این کتاب را از قسمت دانلود منابع دانلود کنید.
 2. کلمات را در آموزش‌ها با من تکرار کنید تا تلفظ دقیق آنها در ذهنتان نقش ببندد.
 3. پس از اطمینان از یادگیری کلمات تمرین‌های کتاب را انجام دهید و برای اطمینان از درستی جواب‌ها به انتهای کتاب مراجعه کرده و پاسخ‌ها را مطابقت دهید.
 4. مرور دروس را قبل از شروع درس جدید فراموش نکنید.
 5. فایل‌های ویدئویی قابل دانلود هستند، بنابراین می‌توانید آنها را درگوشی همراهتان ذخیره کنید و در صورت فراموشی نکات به آنها مراجعه کنید.
نکته بسیار مهم: اگر تکرار نکنید و ننویسید و جمله نسازید هیچ گاه زبان یاد نمی‌گیرید
نکته دوم: به لهجه و استرس کلمات دقت کنید

نکته سوم : نحوه یادگیری لغات را طبق آموزش هایی که در کتاب مبانی خودآموز زبان انگلیسی گفته شده است اجرا فرمایید

 

درس هشتم اطلاعات شخصی

در درس هشتم یاد می‌گیریم که چگونه اطلاعات شخصی خود را بیان کنیم. اطلاعاتی مانند نام، محل تولد، محل زندگی، شغل، آدرس و… . شما در این درس هم سوال پرسیدن در این زمینه و هم پاسخ به سوالات را در ساختارهای مشخص می‌آموزید. یادگیری این موارد برای هر زبان‌آموزمبتدی بسیار مهم و ضروری است.

 

 

درس نهم پر کردن فرم ها به زبان انگلیسی

در این درس کلمات مخصوص در فرم هایی که دربردارنده اطلاعات شخصی است را می‌آموزید و اینکه چگونه با استفاده از این کلمات این فرم ها را با سختار مشخص پر کنید.

 

درس دهم معرفی خانواده بهمراه نکات گرامری

درس دهم حاوی دو بخش است، در بخش اول القاب افراد خانواده دور و نزدیک را یاد می‌گیرید و در بخش دوم کلماتی مخصوص روابط خانوادگی را در قالب جمله و پاراگراف کوچک می‌آموزید. از این درس به بعد شما وارد یک سطح دیگری از زبان‌آموزی می‌شوید. از این پس شما کم کم یاد می‌گیرید که کلماتی را که تاکنون آموخته اید را در جملات استفاده کنید. همچنین من نکات گرامری مخصوص هر درس را از این پس آموزش می‌دهم. در این درس نکته گرامری درباره سن و جملات مقایسه ای است. بنابراین شما در کنار آموزش لغات، اموزش گرامر را هم خواهید داشت.

 

 

 

درس یازدهم کلمات مربوط به فعالیت های فیزیکی

این درس حاوی دو بخش است. در بخش اول افعال را که برای فعالیت‌های بدنی و فیزیکی نیاز دارید را می‌آموزید و همچنین شکل گذشته این افعال را نیز یاد می‌گیرید. لازم به ذکر است که شکل گذشته این افعال که به دوبخش با قاعده و بی قاعده تقسیم می‌شود باید با تکرار های زیاد حفظ شود.

در بخش دوم افعالی را می‌آموزید که فعالیت‌های فیزیکی توسط دست انجام می‌شوند. در این بخش نیز شکل گذشته افعال را یاد می‌گیرید. فراموش نکنید که نوع نوشتار کلمات را نیز تمرین کرده و به درستی یاد بگیرید تا در آینده در آزمون‌ها به مشکل برنخورید.

 

 

 

درس دوازدهم اعضاء بدن

در این درس اسامی اعضای بدن را یاد می‌گیرید. حتما بعد از شنیدن تلفظ کلمات آنها را چندین بار تکرار کنید و دیکته و یا نوع نوشتار آنها را تمرین کنید.

 

 

درس سیزدهم از یادگیری کلمات

این درس درباره توصیف ظاهری افراد است که حاوی سه بخش می‌باشد. در بخش اول نحوه توصیف کلی را هم در سوال پرسیدن و هم در پاسخ دادن به سوال‌ها یاد می‌گیرید. نکته لازم به ذکر این است که تقریبا در تمامی درس‌ها باکس سبز رنگی در پایان درس وجود داره که توجه شما را به نکات مهم جلب می‌کند. من این نکات را به صورت کامل در توضیحاتم گنجانده ام.

در بخش دوم کلمات مخصوص برای توصیف رنگ مو،اندازه و مدل مو و همچنین کلمات مخصوص به توصیف چشم ها را نیز می‌آموزید.

در بخش سوم، هر کلمه ای که مربوط به سن افراد از لحظه بدنیا آمدن تا کهنسالی است را یاد می‌گیرید. در قسمت کادر سبز رنگ نیز نکات مهمی درمورد سن توضیح داده شده است. با دقت گوش کنید و این نکات که در صحبت کردن بسیار کاربردی می‌باشند را بیاموزید.

 

درس چهاردهم آموزش کلمات مربوط به صفات

در این درس که حاوی دو بخش است صفات و کلماتی را که مربوط به توصیف شخصیت و ویژگی های افراد هستند را یاد می‌گیرید. بخش اول مخصوص یادگیری صفات و سوال و جواب درباره این موضوع است.

بخش دوم با استفاده از یک پاراگراف به توصیف دوستان می‌پردازد. نقطه قوت این کتاب دقیقا در همین زمینه می‌باشد که کلمات را موضوعی و در قالب جملات آموزش داده است که بهترین روش یادگیری کلمات می‌باشد.

 

درس پانزدهم کلمات مربوط به توصیف روابط

درس پانزدهم حاوی دو بخش است و تمامی کلماتی را که یک زبان آموز مبتدی درباره توصیف روابط عاشقانه نیاز دارد را دربر  دارد. مزیت این درس این است که کلمات در قالب جملات آموزش داده شده و این بدین معناس که شما جایگاه و کاربرد کلمه را در جمله می‌بینید و از این پس از این کلمات استفاده درست در صحبت‌هایتان خواهید داشت.

در بخش دوم نیز کلماتی را که برای توصیف روابط دوستانه نیاز دارید را یاد می‌گیرید. فراموش نکنید که به نکات در کادر سبز رنگ به خوبی دقت کنید. بعد از گرفتن درس شروع کنید به نوشتن و توصیف روابط خود با استفاده از کلماتی که در درس‌ها آموخته اید. نگران ساختارها و نکات گرامری صحیح نباشید. اشتباه کردن بخش بسیار مهمی از یادگیریست.

درس شانزدهم

این درس حاوی دو بخش است. در بخش اول کلمات مخصوص به مشکلات فیزیکی و بیماری ها را یاد می‌گیرید و می‌آموزید که چطور در قالب جملات مشکلات فیزیکی‌تان را بیان کنید.

در بخش دوم به توصیف عواطف می‌پردازیم. اینکه چطور احساساتی نظیر شادی، غم و غیره را بیان کنیم.

این درس پایان قسمت مربوط به “مردم” است. بعد از این درس، تمرین های قسمت “مرور” را حتما انجام دهید.

 

9 نظرات
 1. Sara.irani می گوید

  سلام خسته نباشین خیییلی عالی بود ادامه آموزش و قرار نمیدین؟

  1. amir taaj می گوید

   سلام ، تا هفته آینده ادامه درس ها بارگذاری میشه …

 2. Sara.irani می گوید

  خیلی ممنون واقعا عالیه آموزشا دستتون درد نکنه خدا خیرتون بده

 3. Sogand می گوید

  سلام. عالی بود و کمک فوق العاده ای در تصحیح تلفظ ها داشت برای من. امکان داره از سری آکسفورد اصطلاحات هم آموزش بذارید و یا تکتیس . ترکیب اینها کمک خوبیه برای ما. ممنونم

  1. amir taaj می گوید

   سلام ، متشکرم از نظر شما،‌فعلا کتاب آکسفورد ورد اسکیلز را آموزش میدهیم اما برای یادگیری اصطلاحات میتوانید از قسمت اسپیکینگ آموزش های رایگان استفاده کنید که کتاب speak like an american را تدریس کرده‌ایم.

 4. yousef می گوید

  سلام خدمت استاد محترم.من این کتاب رو چند ماه پیش به پیشنهاد دوستم خریدم ولی طرز خوندنشو نمیدونستم.خیلی ممنونم که آموزش این کتاب خیلی بود رو به رایگان در اختیار بنده و دیگر نو آموزان قرار دادید.از خدای منان میخواهم در تمام امور زندگی،کامتان شیرین باشد.

  1. amir taaj می گوید

   سلام خوشحالم براتون مفید واقع شده است.

 5. سارا می گوید

  سلام. منم تو خونه دارم میخونم. واقعا خیلی خوبه آموزشتون تشکر

  1. amir taaj می گوید

   سلام . ممنون که نظرتان را اعلام کردید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره از طریق واتساپ