یادگیری سریع زبان انگلیسی با فیلم و سریال | درس اول

شاید هزاران بار شنیده باشید که فیلم‌ها در یادگیری زبان چه معجزه‌ای میکنند و چطور روند یادگیری را سرعت می‌بخشند. اما آیا این فیلم تماشا کردن از اصول خاصی برخوردار است؟ جواب بله است. ما در کتاب “مبانی خودآموز زبان” و دوره‌ی “از صفر تا 100 یادگیری زبان در خانه” به صورت مفصل و با جزئیات همه‌ی موارد و نکات یادگیری با فیلم را قبلا توضیح داده‌ایم. حالا در این قسمت از آموزش‌ها، من قصد دارم سریال جذاب و خانوادگی this is us را از ابتدا با شما عزیز کار کرده و کلمات، ساختارها و هرآنچه یک زبان‌آموز نیاز به دانستن دارد را به شما عزیزان آموزش خواهم داد.

نکات ضروری که قبل از تماشای آموزش‌ها باید بدانید:

  1. ابتدا دو دقیقه از بخش انتخابی را تماشا می‌کنید.
  2. سپس به توضیحات من درباره کلمات و جمله‌ها خوب گوش می‌کنید. (درصورت تممایل می‌توانید نکات را در دفترچه‌ای یاداشت کنید تا همیشه مرور داشته باشید. اما از آنجایی که این ویدئوها قابل دانلود هستند، بهتر است آن‌ها در گوشی همراه خود ذخیره کنید تا به همه موارد و بخش‌های فیلم دسترسی داشته باشید.)
  3. بعد از اطمینان از فهم کلمات و تمامی نکات، برگردید به قسمتی از فیلم که برایتان پخش شد و shadowing technique را انجام دهید. به این صورت که پس از اتمام هر جمله توسط بازیگر فیلم را متوقف کرده و عینا جمله را تکرار می‌کنید. این کار را بارها با تک تک جملات کاربردی انجام دهید. با این تمرین، تلفظ درست کلمات را یاد گرفته و لهجه‌ی زیبایی نیز اکتساب خواهید کرد. (برای اطلاعات بیشتر از چگونگی تماشای اصولی فیلم به مقاله ای که قبلا در اینجا منتشر کردیم مراجعه کنید.)
  4. برای ذخیره اطلاعات و سپردن آنها به حافظه‌ی بلند مدت نیاز به مرور آنها دارید. بنابراین سعی کنید روزانه دقایقی را برای مرور مطالب گذشته اختصاص دهید.
  5. حتما این سریال را دانلود کرده و روزانه یک قسمت از آن را تماشا کنید تا هم با کلیت داستان و وقایع آشنا باشید و هم اینکه مهارت شنیداری‌تان را با در معرض گذاشتن خودتان به زبان انگلیسی قوی کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره از طریق واتساپ