Notice: Undefined index: name in /home/english4/domains/englishvoice.ir/public_html/wp-content/plugins/unlimited-addons-for-wpbakery-page-builder/provider/core/visual_composer/unitevc_integrate.class.php on line 236
چرا یادگیری زبان انگلیسی زندگی شما را متحول میکند؟

چرا یادگیری زبان انگلیسی زندگی شما را متحول میکند؟

یادگیری زبان انگلیسی

4 دلیل برای اینکه ثابت کنیم که یادگیری زبان انگلیسی زندگی شما را تغییر می‌دهد:
اگر این مقاله را می‌خوانید، پس یا در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید و یا اینکه قصد دارید شروع کنید. اما چرا انگلیسی یاد می‌گیرید؟
چه چیزی به شما انگیزه‌ی یادگیری زبان انگلیسی را می‌دهد؟
چرا انگلیسی یاد بگیریم؟
در این مقاله می‌خواهیم به 4 دلیل که مدعی است، یادگیری زبان انگلیسی زندگی شما را تغییر می‌دهد بپردازیم. ممکن است برخی از این موارد در حال حاضر انگیزه شما برای یادگیری باشند و برخی دیگر هرگز حتی به ذهنتان خطور نکرده باشد.

1. انگلیسی ابزاریست برای موفقیت.
2. با ملاقات افراد جدید، دوستی‌های جدیدی نیز شکل می‌گیرد.
3. با فرهنگ‌های جدید آشنا می‌شوید.
4. شهروند جهانی می‌شوید.

انگلیسی ابزاریست برای موفقیت

بسیاری از زبان‌آموزان من به این دلایل زبان انگلیسی یاد می‌گیرند.
• ترفیع گرفتن
• پیدا کردن شغلی بهتر
• قبولی در آزمون‌ها
بسیار خوب فکر نمی‌کنید که چیزی از قلم افتاده باشد؟

علاقه
تعداد بسیار کمی از زبان‌آموزان می‌گویند که انگیزه آنها برای یادگیری زبان انگلیسی، عشق و علاقه آنها نسبت به آن زبان است. گرچه این ویژگی، بهترین الهام برای یادگیری هر زبانی است. بنابراین بهتر است که با عشقی آتشین شروع به یادگیری بکنید که البته همین علاقه، انرژی شما چند برابر کرده تا در دشواری‌های این مسیر متوقف نشوید.
امروزه توانایی برقراری ارتباط با افراد در کشورهای دیگر، بیش از پیش مورد اهمیت می‌باشد. و همانطور که می‌دانید، انگلیسی بیش از هر زبان دیگری در بیشتر کشور های دنیا استفاده می شود به گونه ای که به شما این امکان را می دهد تا هر جایی از آن استفاده کنید. به علاوه صرف نظر از چالش فکری ، زمان و تلاشی که صرف یادگیری سایر زبان ها می کنید انگلیسی به بهترین شکل پاسخ گوی تلاش شما برای یادگیری است.
امروزه انگلیسی به عنوان “زبان تجارت” شناخته می شود پس اگر شما هم رویای یک تاجر بین المللی شدن را در سر دارید لازم است انگلیسی را به راحتی صحبت کنید.
در سال های اخیر بیش از گذشته تجارت بین المللی به زبان انگلیسی رهبری می شود حتی اگر به زندگی یا کار خارج از کشور فکر نمی کنید به این معنا نیست که شما به انگلیسی به عنوان زبانی مفید برای افزودن به رزومه ی خود نمی اندیشید. ممکن است در کشور شما صدها انجمن چند ملیتی با ادارات مختلف به زبان انگلیسی برگزار شود ، به علاوه درست به همان اندازه که مهارت های انگلیسی برای کارفرمایان داخلی حائز اهمیت اند برای کارفرمایان خارجی نیز از اهمیت والایی برخوردارند.

اگر از طریق زبان انگلیسی بخواهید کسب درآمد کنید چطور؟

اگر مسلط به زبان انگلیسی باشید، فرصت‌های شغلی زیادی به شما پیشنهاد می‌شود، مانند آموزش زبان انگلیسی، ترجمه و استخدام در شرکت‌های بازرگانی.
اگر به دنبال موفقیت شغلی هستید، قطعا یادگیری زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین ابزار است.

 

با ملاقات افراد جدید، دوستی‌های جدیدی نیز شکل می‌گیرد.

شاید مهم‌ترین عامل یادگیری زبان، ارتباطات و یافتن دوستان جدید در دنیا باشد. که قطعا انگیزه اصلی من نیز بوده است.
قطعا داشتن دوستان آنلاین بین‌المللی و بومی میتواند در زندگی همه تاثیر داشته باشد.

با یادگیری زبان انگلیسی با فرهنگ‌های جدید آشنا می‌شوید.

به دلیل تاثیر فرهنگی که امریکایی ها و انگلیسیی‌ها در سراسر دنیا داشته‌اند، تقریبا به هر جایی از دنیا قدم بگذارید با انگلیسی روبرو خواهید شد مانند: ترانه انگلیسی، فیلم ها، اخبار و …. آیا دوست ندارید که این ترانه‌ها و متن آن‌ها را بفهمید و لذت ببرید؟
به‌علاوه با دانستن زبان اصلی اکثر فیلم‌ها که به زبان انگلیسی هستند، دیگر مجبور به تحمل دوبله‌ها و زیرنویس‌های بی‌کیفیت نیستید.
اگر شانس سفر به کشورهای دیگر را داشته باشید، به راحتی می‌توانید به وسیله ارتباطات کلامی با افراد بومی آن کشور، با فرهنگ کشورشان آشنا شده و تجربه‌ای بینظیر برای خود بسازید. با این حساب با دانستن زبان انگلیسی دیگر نگران گم شدن در کشور انگلیسی زبانی که به آنجا سفر کرده اید نخواهید شد چرا که می توانید به راحتی آدرس مکان های مختلف را بپرسید، با راهنمای تورها صحبت کنید، غذا سفارش دهید و بدون هیچ استرسی با افراد بومی گفتگو کنید.

شهروند جهانی می‌شوید
یادگیری زبان انگلیسی باعث پیشرفت فردی ما می‌شود. اگر به کسانی که زبان دوم را به خوبی آموخته‌اند توجه کنید، درمیابید که زبان‌های دیگر را خیلی آسان‌تر یاد گرفته‌اند. به این دلیل که با یادگیری زبان دوم قسمتی از مغز که مخصوص به زبان‌ها است تقویت می‌شود و همچنین آنها روش‌های یادگیری را تجربه کرده و بهترین روش مخصوص به خود را پیدا کرده‌اند. به همین دلیل یادگیری بقیه زبان‌ها برایشان سهل شده است.
ارتباط با افراد در کشورهای دیگر سبب انعطاف‌پذیری خاصی در شما برای قبولی و سازگاری با فرهنگ‌های مختلف می‌شود. از این رو افراد بدون هیچ تعصب فکری با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و چیزهای زیادی از یکدیگر می‌آموزد که منجر به پیشرفت شما در زمینه‌های مختلف می‌شود.
باور شخصی من این است که اگر در دنیا یک زبان واحد وجود داشت، انسان‌ها می‌توانستند بهتر و زودتر به این نتیجه برسند که همه ما شبیه یکدیگر هستیم و هیچ‌کس نسبت به دیگری برتری ندارد، و در نهایت به صلح جهانی می‌رسیدیم و این همه جنگ و کشتار در دنیا رخ نمی‌داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + شانزده =

مشاوره از طریق واتساپ